Leestip
Shock - Mel Wallis de Vries
9 recensies
1
Shock van Mel Wallis de Vries, een jeugthriller van 240 bladzijdes voor jongeren, uitgegeven door De Fontein.Boekrecensie van Thijs Vullings
Klas: 3Ha
Samenvatting:
Lilly, Anouk, Lilly en Mabel gaan samen op vakantie naar een camping in Frankrijk. Ze kennen elkaar al van de basisschool. Ooit waren ze een groep van vijf, maar afgelopen december is Emma verdwenen na het kerstfeest op school. Op de camping voelt toch heel anders zonder Emma. De meiden willen een dagje naar het strand, maar ze missen de laatste bus. Bo beslist dat ze ook door het bos kunnen lopen. Lilly loopt een beetje achter omdat ze niet zo hard kan lopen. Ze hoort iemand haar naam fluisteren, ze roept dan andere en lopen samen naar huis. In de avond wil Bo flesje draaien met de rest. Ze krijgen contact met een geest, de meiden denken dat het Emma’s geest is. Bo komt terug van de wc en ziet dat de tent open is, terwijl ze zeker wist dat ze hem dicht had gedaan. De volgende ochtend gooit Bo per ongeluk chocomel over Lilly heen. Dat was Lilly’s laatste schone shirt, dus mag ze er één van Bo lenen. Bo vindt het hemd dat Emma aan had op avond van haar verdwijning. De meiden willen graag naar huis, omdat het nu wel heel eng vinden worden. Wanneer Mabel terugkomt van de receptie heeft ze een pakketje bij zich. Daarin zit Emma’s ring. Wanneer de meiden een dag later weer in bed liggen, krijgt Lilly een paniekaanval. Ze heeft hier medicijnen voor, die ze af en toe neemt. Dit keer neemt ze vijf pillen terwijl ze er maar één mag. Lilly krijgt het warm en gaat naar buiten. Buiten staat Emma. Ze gaan samen praten bij het zwembad. Ze gaan op de rand van het zwembad zitten en Lilly valt erin. De meiden worden wakker en zoeken naar Lilly, ze vinden haar levenloos in het water.
Opbouw van het verhaal:
Ik vind het een best traag begin, omdat het best wel lang duurde voordat er eindelijk iets spannends kwam. Van mij had het spannende gedeelte al iets eerder mogen komen, omdat ik het daarom best wel saai vond. Ik vond het ook best irritant dat er twee pagina’s over de tent opzetten ging.
Opbouw van spanning:
Ik vind dat het lang duurde voordat er spanning in het verhaal zat, omdat er soms twee pagina’s waren voor nutteloze informatie. Toen het spannend werd, werd het ook wel echt spannend omdat het natuurlijk een beetje over die geest ging. Het werd zeg maar steeds aangrijpender.
De geloofwaardigheid van het verhaal:
Het is een feit dat dit een onrealistisch verhaal is, omdat er natuurlijk niet zomaar een geest tevoorschijn komt als je met vriendinnen op een camping zit. Ze kennen die geest ook nog, want zij is doodgegaan in Nederland dus het zou raar zijn als zij in één keer in Frankrijk op een camping zit.
De schrijfstijl van de schrijver:
Mel Wallis de Vries staat nogal bekend originele verhalen, korte zinnen en redelijk makkelijke woorden. Mel Wallis de Vries schrijft meestal amuserende teksten. Ze schrijft heel veel fictie boeken, omdat jongeren dat meestal het leukst vinden. Ze is ook niet voor niets één van de bekendere schrijfsters van Nederland.
De boodschap van het verhaal:
Het is niet echt een boodschap, het is meer om de lezers te amuseren. De lezers vinden het ook goed dat ze zo’n boeken maakt, omdat er bij de meeste boeken wel een boodschap achter zit. Het is gewoon ongeloofwaardig verhaal, daarom dat er niet echt een boodschap aan zit.
Conclusie:
Ik vond het een saai boek, tot het moment dat Lilly iemand hoorde fluisteren, vanaf dat moment werd het leuker. Ik zou liever vanaf dat punt hebben gelezen maar dan zou ik het verhaal niet goed snappen, dus ik zou het boek wel aanraden maar op het begin moet je er niet zoveel van verwachten.
- T. ★★★★
2
IK VOND HET BOEK ERG LEUK, WANT HET HAD VEEL AVONTUUR EN WAS SPANNEND EN IK HOUD VAN ZULKE DINGEN.- 1. ★★★★★
3
Makkelijk in te komen, blijft spannend en op het einde snap je het hele boek.- B. ★★★★
4
Ik vond het heel spannend het was ook super leuk om te lezen bij het begin moest ik er even in komen maar daarna kon ik niet meer stoppen met verder lezen.- I. ★★★★★
5
Ik vond dit boek iets leuker dan haat, want het was iets gemakkelijker om te lezen.- A. ★★★★★
6
Kei leuk.
- B. ★★★★
7
Een spannend en leuk boek en ik geef het 4 sterren omdat ik niet helemaal in het verhaal zat.- S.
8
Het is een leuk en spannend boek want er gaan een paar vriendinnen op vakantie die allemaal dingen meemaken.- E.
9
In dit boek kan je heel goed inleven in de personages en dat vind ik altijd leuk zo aan boeken.- C.
< Leestip





